Rajdowy weekend na lodowej tafli jeziora Śniardwy

Automobilklub Mazurski organizuje kolejny zimowy trening Ice Attack na zamarzniętym jeziorze Roś. Miłośnicy sportowej jazdy po lodzie w weekend powinni zawitać do bazy MSR w Okartowie.

Kilka kilometrów będzie liczyła trasa na jeziorze Śniardwy, na której w weekend będą trenować technikę jazdy po lodzie uczestnicy imprezy Ice Attack. Zimowe spotkania kierowców rajdowych i amatorów na największym jeziorze w Polsce mają kilkuletnią tradycję. Zdarza się, że plany organizatorów krzyżuje pogoda, dlatego w tym roku Automobilklub Mazurski postanowił zrobić trening, gdy tylko grubość lodu okazała się wystarczająca.

Bazą treningu będzie stacja Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie. Kierowcy będą jeździć po jeziorze na pobliskiej zatoce. W dwudniowej imprezie łącznie udział może wziąć 100 kierowców. Organizatorzy oferują profesjonalny pomiar czasu każdego przejazdu. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są pod adresem biuro@ak-mazurski.pl. Pakiet na dwa dni kosztuje 200 zł. Za udział w jednym dniu trzeba zapłacić 120 zł.

Zmagania kierowców na lodzie z pewnością będą widowiskowe, więc do Okartowa warto się wybrać nawet nie planując startu. Pierwsze przejazdy rozpoczną się w sobotę około godziny 10.