Niepokonany debel Piłeczki

Debel Waldemar Pawelczyk (z lewej) i Paweł Zieliński wygrał wszystkie mecze w pierwszej rundzie III ligi

Debel Waldemar Pawelczyk i Paweł Zieliński to jedna z najlepszych par w grupie wschodniej III ligi tenisa stołowego po pierwszej części rozgrywek. Indywidualnie najlepsze statystyki mają Sebastian Nogacki i Paweł Zieliński, którzy są na 5 i 6. miejscu w zestawieniu.

Pięć zwycięstw i tylko jeden stracony set — to bilans Waldemara Pawelczyka i Pawła Zielińskiego, debla Piłeczki Pisz, w pierwsze części rozgrywek grupy wschodniej III ligi. Piszanie są jedną z dwóch par, które zagrały we wszystkich ligowych meczach i zdołały zanotować komplet zwycięstw. Minimalnie lepsi okazali się reprezentanci Czarnych Olecko, którzy nie oddali rywalom nawet seta.
Paweł Zieliński i Waldemar Pawelczyk występują w debla razem od tego sezonu. Drugą stałą parę stanowią Sebastian Nogacki i Łukasz Mikucki. Ich dorobek to dwa zwycięstwa i trzy porażki. Ze skutecznością 40 procent zajęli 7. miejsce w zestawieniu deblistów.

Indywidualnie najlepszymi statystykami spośród zawodników Piłeczki może pochwalić się Sebastian Nogacki, który zajmuje 5. miejsce w zestawieniu singlistów. W dorobku ma 14 zwycięstw w 18 meczach. Daje to skuteczność bliską 78 procent. Sebastian Nogacki rozegrał łącznie 73 sety. Wygrał 50 z nich.

Na 6. miejscu w zestawieniu opracowanym po pierwszej części znajduje się Paweł Zieliński, który także zagrał 18 pojedynków. Łącznie indywidualnie zdobył 12 punktów. Grał ze skutecznością 66 procent. Połowę meczów wygrali Łukasz Mikucki i Waldemar Pawelczyk. Pierwszy z nich zanotował bilans 9-9, a drugi 6-6. Obaj uplasowali się w drugiej dziesiątce zestawienia. Łukasz Mikucki udanie zainaugurował sezon w Jezioranach, ale potem punktował w kratkę. Waldemar Pawelczyk zagrał mniej spotkań niż koledzy, bo w jego miejsce przy stołach często pojawiali się rezerwowi.
Łącznie Piłeczkę reprezentowało w jesiennych rozgrywkach ligowych aż 8 zawodników.

Dwa zwycięstwa i porażkę zanotował Marcin Filipowicz, który został potwierdzony do gry w grudniu i wystąpił tylko w meczu z Mrągowią Mrągowo. Więcej szans dostał Andrzej Wojsław, którzy po przerwie w występach z lidze musi nabrać meczowego rytmu. Udało mu się zdobyć tylko jeden punkt w siedmiu występach. Dwa razy przy stołach pojawiali się Jacek Walczak i Mikołaj Krom-Ruchała. Obaj zanotowali jednak po dwie porażki.

Druga runda rozgrywek gr. wschodniej III ligi rozpocznie się w styczniu. Piszanie, którzy chcą zagrać w play off o mistrzostwo rozgrywek, muszą odrobić straty do UWM Olsztyn oraz Czarnych Olecko.