Komenda Policji ma nowego szefa

Od środy funkcje komendanta powiatowego policji w Piszu pełni podinsp. Radosław Drach, dotychczasowy zastępca naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Olsztynie. Nowemu szefowi jednostkę przekazał insp. Adam Kołodziejski, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.

DSC_4905

Podinspektor Radosław Drach zastąpił na stanowisku, podinsp. Dariusza Pielocha, który po 25 latach służby przeszedł na emeryturę. Następca obowiązki przejął od młod. insp. Roberta Kubiaka, zastępcy komendanta powiatowego w Piszu. Jednymi z pierwszych decyzji nowego komendanta będzie powołanie zastępcy. Robert Kubiak po 30 latach służby przeszedł na emeryturę.

DSC_4909

Nowego komendanta witali Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza, wiceburmistrzowie Białej Piskiej Andrzej Braun i Orzysza Leszek Gryciuk oraz sekretarz UM w Rucianem – Nidzie Danuta Kowalewska. Marek Wysocki wicestarosta piski przekazując gratulacje, zapewnił o wsparciu finansowym KPP w Piszu, które dzięki środkom starostwa zakupi nowy radiowóz.

DSC_4911

Na uroczystości nie zabrakło kapelana policji ks. Jana Karbowskiego, proboszcza parafii pw. Jana Chrzciciela, komendanta powiatowej straży pożarnej bryg. Marka Dobrzyckiego i Rafała Kulągowskiego, prokuratora rejonowego w Piszu. Na uroczystości był również obecny przedstawiciel posła na Sejm RP Jerzego Małeckiego.

Ze Szczytna do Pisza

DSC_4929

Podinspektor Radosław Drach ma 38 lat. Służbę rozpoczął w 1999 roku w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Trzy lata później pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie, a następnie przez cztery lata w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od 2011 roku służył w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a od grudnia 2012 roku pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Olsztynie. W roku 2014 podinsp. Radosław Drach uhonorowany został medalem „Za długoletnią służbę”.