Ten sam poziom od lat

Justyna Siemion, nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach po raz kolejny została nagrodzona przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, za podejmowanie działań promujących czytanie. Specjalna komisja oceniła ponad 100 akcji odbywających się w w całym kraju.

Już po raz ósmy wśród najlepszych koordynatorów akcji “Cała Polska czyta dzieciom” znalazła się Justyna Siemion, nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach. Podejmowane przez nią działania oceniła Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Na coroczne podsumowanie nadesłano łącznie ponad 100 sprawozdań. Nagrodzono 20 koordynatorów z całej Polski i przyznanano łącznie 25 wyróżnień.

W szkole w Łupkach akcje czytelnicze w ramach kampanii CPCD organizowane są przez cały rok. Spotkania z książkowymi bohaterami mają różny charakter, ale zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieleli S-OSW. Finałem jest coroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, któego inauguracja zbiega się z obchodami Dnia Dziecka. Dobra pogoda sprzyja plenerowym wydarzeniom, wycieczkom, spotkaniom przy ognisku. Wspólnym mianownikiem wszyskich odejmowanych działnań jest promocja czytania wśród najmłodszych.

Fot.
Justyna Siemion czyta i prowadzi “Lokomotywę”, która jest symbolem Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom