Ranking daje szanse na medale

Na 4. miejscu w krajowym rankingu 14-latek na dystansie 50 metrów stylem klasycznym na koniec minionego roku uplasowała się Julia Gardocka, zawodniczka MKS Roś Pisz. Pozycję wśród najlepszych w kraju dał bardzo dobry wynik osiągnięty podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Lublinie.

Bardzo dobry występ zawodniczek MKS Roś Pisz w seniorskich Mistrzostwach Polski w Lublinie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia znalazł odzwierciedlenie w krajowych rankingach aktualizowanych po najważniejszych zawodach. W czołówce 14-latek stylem klasycznym na 50 metrów znalazła się Julia Gardocka. Podopieczna Zdzisława Grzeszczaka została sklasyfikowana na 4. pozycji.

Zawodniczka MKS Roś Pisz w eliminacjach na tym dystansie podczas MP w Lublinie uzyskała czas 0:34,43, zajmując 33. miejsce. Podczas mistrzostw lepsze okazały się od niej tylko dwie rówieśniczki. Wiktoria Skowrońska ze Słowianki Gorzów Wielkopolski oraz Agnieszka Rutkowska ze Skalara Słupsk awansowały do finału B, plasując się w drugiej dziesiątce. Na 100 metrów st. klasycznym zawodniczka z Pisza była 8. wśród zawodniczek w swojej grupie.

14-latki w bezpośredniej rywalizacji o medale Mistrzostw Polski Juniorów spotkają się na początku marca. Wyniki ostatnich zawodów pokazują, że zawodniczka MKS Roś będzie wymieniania wśród faworytek do medali.

W Lublinie w MPS oprócz Julii Gardockiej MKS Roś reprezentowała także 16-letnia Dominika Filipkowska wpierana przez Sklejkę Paged Pisz. Jej najlepszym osiągnięciem było 28. miejsce w eliminacjach na 200 metrów motylkiem.

Fot.
Julia Gardocka, zawodniczka MKS Roś Pisz