Inauguracja Grand Prix w Puszczy Piskiej

Organizatorzy imprez biegowych w naszym regionie łączą siły. III Piski Bieg Narciarski będzie pierwszym etapem Grand Prix Warmii i Mazur w Narciarstwie Biegowym – Mazury Loppet Cup. Narciarze będą walczyć także w Biegu Sasinów i Biegu Jaćwingów.

Rośnie ranga biegowych zmagań narciarzy w Puszczy Piskiej. 24 stycznia odbędzie się trzecia edycja biegu, a impreza po raz pierwszy znajdzie się z kalendarzu trzyetapowego cyklu. Organizatorzy biegów rozgrywanych w naszym regionie postanowili połączyć siły. Na przełomie stycznia i lutego odbędzie się Grand Prix Warmii i Mazur w Narciarstwie Biegowym – Mazury Loppet Cup. Pamiątkowe medale z każdej edycji cyklu będą łączyły się w unikalne trofeum. Zawody o Puchar Jabłoni organizowane we współpracy z Hotelem Jabłoń Lake Resort będą pierwszą odsłoną zmagań.

Jest kilka pomysłów, gdzie można zorganizować bieg, ale wszystko uzależnione jest od pogody – mówi Sebastian Ciborowski, komandor biegu. – Mamy za sobą dwie udane edycje, więc pora zrobić kolejny krok w przód. Myślę, że w tym roku ponownie możemy spodziewać się zawodników z całego regionu, a frekwencja powinna być lepsza niż w poprzednich latach.

Tydzień po rywalizacji w Puszczy Piskiej zaplanowano Bieg Sasinów, rozgrywany na Dylewskich Wzgórzach koło Ostródy. Finał cyklu odbędzie się podczas najważniejszej narciarskiej imprezy w regionie, czyli Biegu Jaćwingów. Zawody rozgrywane w lutym Gołdapi mają kilkudziesięcioletnią i są prawdziwym świętem biegówek. W czasie trzech dni odbywają się biegi dla dzieci i dorosłych na różnych dystansach, a wśród startujących nie brakuje zawodników nawet z południa Polski.

Formuła III Piskiego Biegu Narciarskiego nie zmieni się. Zawodnicy ponownie będą ścigać się na dystansie 5 i 10 km stylem klasycznym. Nowością jest wprowadzenie klasyfikacji drużynowej, w której punktować może pięciu zawodników.

Już trwają zapisy zawodników do biegu o Puchar Jabłoni – na stronie internetowej jabłon-resort.pl lub mailowo na adres joanna.osiak@jablon-resort.pl.

Udział w imprezie jest płatny. Wpisowe dla osób z naszego regionu wynosi 30 zł. Pozostali muszą zapłacić 50 zł do 11 stycznia lub 65 zł do 22 stycznia. Młodzież zapłaci odpowiednio 10 i 15 zł. Istnieje możliwość wypożyczenia nart biegowych.

Fot.
W cyklu zawodów narciarstwa biegowego udział mogą wziąć wszyscy chętni, miłośnicy biegówek muszą zaklinać jednak pogodę, by pojawił się śnieg umożliwiający wyjście na narty