Będą ciężkie treningi i dużo grania

Olimpia Zambrów jest najmocniejszym zespołem z regionu, z którym będzie sparował Znicz Biała Piska, przygotowując się do drugiej części sezonu III ligi. Robione są przymiarki do zmian kadrowych, a nowi zawodnicy przymierzani do gry w Zniczu powinni pojawić się już na pierwszych zajęciach w przyszłym tygodniu.

Dwumiesięczne przygotowania do rundy wiosennej czekają zawodników Znicza Biała Piska. Wznowienie zajęć po zimowej przerwie zaplanowano 12 lutego. W pierwszym okresie piłkarze muszą przygotować się na ciężkie treningi biegowe, ale zajęć typowo piłkarskich także nie zabraknie, tym bardziej, że trener Ireneusz Piwko zaplanował aż 10 sparingów.

— Zagramy z zespołami z naszego regionu — mówi trener Znicza. — Pierwszym rywalem będzie Olimpia Zambrów. Sparingi zaczynamy 23 stycznia w Zambrowie. Mamy w planach także mecze m.in. z Warmią Grajewo, ŁKS Łomża, MKS Ełk czy Tęczą Łyse. Grania będzie dużo, mam nadzieję, że uda nam się dobrze przepracować okres i od początku rundy będziemy w formie. Ligę zaczynamy od meczu z Concordią Elbląg, która chce walczyć o nową III ligę, wygrała u nas jesienią, więc to będzie mecz za „6 punktów”.

Znicz po 19 meczach sezonu zajmuje 7. miejsce, które gwarantuje utrzymanie w III lidze po reformie rozgrywek i połączeniu grupy warmińsko-mazursko-podlaskiej z mazowiecko-łódzką. Przed zespołem z Białej Piskiej bardzo emocjonująca wiosna, więc można spodziewać się kolejnych zmian kadrowych w drużynie. Na pewno będą sprawdzani nowi zawodnicy.

— Na razie nie mówimy o nazwiskach, bo to taki okres, że jeszcze dużo może się zmienić, wiele klubów robi różne przymiarki — przyznaje Ireneusz Piwko. — Okazji do sprawdzenia na pewno nie zabraknie. Dotyczy to zarówno nowych, jak i tych, którzy są w kadrze. W lutym zagramy aż sześć sparingów, więc wszyscy muszą być zdrowi i gotowi do gry. Doskonale wiemy, co chcemy osiągnąć w tym sezonie. Dużo już zrobiliśmy, ale wiemy też, które mecze jesienią popsuliśmy. Gdybyśmy pokonali Warmię Grajewo oraz Romintę Gołdap i mieli cztery punkty więcej, nasza sytuacja w tabeli byłaby inna. Teraz trzeba skupić się na dobrych przygotowaniach.

Znicz będzie przygotowywał się do rundy wiosennej w Białej Piskiej. Do dyspozycji zawodników będzie orlik, hala oraz siłownia. Sparingi będą rozgrywane głównie w Łomży.

Fot.
Znicz zakończył rundę jesienną pewnie pokonując Start Działdowo 4:0, do następnego meczu ligowego jeszcze ponad 2 miesiące