Zderzenie dwóch rowerzystów – jedna osoba trafiła do szpitala

Już po raz drugi w tym sezonie piscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia z udziałem rowerzystów. Niespełna miesiąc temu w Orzyszu zderzyły się dwie rowerzystki. Tym razem w Piszu kierująca rowerem 74-letnia kobieta zajechała drogę jadącemu jednośladem 17-latkowi.

W poniedziałek (8 maja br.) około godz. 15.00 w Piszu na ul. Czerniewskiego doszło do zdarzenia z udziałem dwóch rowerzystów. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że rowerzyści jechali ścieżką rowerową w stronę skrzyżowania ul. Czerniewskiego z ul. Wojska Polskiego. 17-latek jadący rowerem postanowił wyprzedzić jadącą przed nim rowerem kobietę. 74-letnia rowerzystka nie zauważyła, że jest wyprzedzana i zajechała drogę nastolatkowi w wyniku czego doszło do zderzenia rowerów. Oboje upadli na chodnik. Kobieta uskarżała się na ból głowy. Zabrana została do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń. Rowerzyści byli trzeźwi.
Podobna sytuacja miała miejsce niespełna miesiąc temu w Orzyszu, gdzie zderzyły się dwie rowerzystki. Jedna z nich wyjeżdżała na chodnik z uliczki między budynkami. Nie zauważyła, że po chodniku rowerem jedzie kobieta i uderzyła w nią. Jedna z nich zabrana została do szpitala, ale szybko okazało się, że rowerzystce nic poważnego się nie stało.
Policjanci apelują do rowerzystów o zachowanie ostrożności podczas jazdy, bo jak widać zdarzenia z ich udziałem też się zdarzają. Przypominają też, że przez przejście dla pieszych rower należy przeprowadzić, a nie przejechać po nim, co jest częstym wykroczeniem ze strony rowerzystów. Można nim przejechać jedynie w miejscach, gdzie jest wyznaczony przejazd dla rowerów.