Zapadł wyrok w sprawie zniesławienia Komendanta Powiatowego Policji w Piszu

Sąd Rejonowy w Piszu wydał wyrok w sprawie kierowania gróźb pod adresem Komendanta Powiatowego Policji w Piszu oraz zniesławienia dwóch podległych mu policjantów. Sprawcą okazał się 56-leatek z gminy Pisz.

Od października do grudnia ubiegłego roku na jednym z lokalnych portali internetowych systematycznie ukazywały się nieprawdziwie informacje na temat Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, insp. Marcina Kubasa oraz dwóch podległych mu policjantów. Sprawca zniesławił w ten sposób funkcjonariuszy piskiej jednostki pomawiając ich o popełnianie przestępstw oraz przynależność do grupy przestępczej, co mogło poniżyć policjantów w oczach opinii publicznej i narazić ich na utratę społecznego zaufania.
Korzystając z tego samego portalu internetowego, ten sam sprawca zamieścił ogłoszenie, w którym kierował groźby pozbawienia życia pod adresem Komendanta Powiatowego Policji w Piszu. Pokrzywdzeni funkcjonariusze złożyli zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.
Przeprowadzając czynności procesowe ustalono, że sprawcą tych przestępstw jest 56-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna usłyszał zarzut zniesławienia oraz zarzut gróźb karalnych. Zapadł już prawomocny wyrok w tej sprawie. 56-latek został skazany przez sąd Rejonowy w Piszu na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne. Do tego ma wpłacić nawiązkę w wysokości 2500 zł na fundację opiekującą się chorymi dziećmi.