Na co dzień policjantka, a w czasie wolnym wolontariuszka i strażak

„Pomagamy i chronimy” to hasło, które nie jest obce policjantce z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, sierż. Annie Albińskiej. Pomaga ludziom będąc policjantką, strażaczką w OSP Drygały oraz radną.

Od blisko 6 już lat jest policjantką. Służbę pełni w Zespole Patrolowo- Interwencyjnym w Komisariacie Policji w Białej Piskiej. Mowa tu o sierż. Annie Albińskiej, która jest też radną, a od kilku miesięcy także strażakiem w OSP Drygały. Sierż. Anna podejmowała już różne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Policjantka dowiedziała się o 82-letniej mieszkance gminy Biała Piska będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Kobieta jest ofiarą przemocy domowej ze strony syna, który obecnie odbywa wyrok za znęcanie się nad matką. Jej sytuacja finansowa też jest ciężka, a mieszkanie bardzo zaniedbane. To właśnie dlatego sierż. Anna postanowiła jej pomóc wspólnie z dzielnicowym. Najpierw zorganizowali wśród mieszkańców zbiórkę niezbędnych rzeczy typu: meble, dywany, pościel, które mogłaby jeszcze wykorzystać seniorka. Lokalna społeczność bardzo aktywnie włączyła się w to przedsięwzięcie.
Mając już niezbędne wyposażenie sierż. Anna skrzyknęła strażaków z OSP Drygały do działania. Cała ekipa odwiedziła starszą panią z samego rana 1 maja, czyli w Święto Pracy, robiąc jej ogromną niespodziankę. Metamorfoza mieszkania trwała kilka godzin. Najpierw trzeba było wszystko wysprzątać, a na koniec wnieść nowe sprzęty w postaci meblościanki, dywanu i specjalistycznego łóżka. Ostatecznie było to zupełnie inne mieszkanie – ładne, czyste i przytulne, a na twarzy seniorki wreszcie pojawił się uśmiech.
Sierż. Anna Albińska jest policjantką, strażaczką, radną, ale pomimo wielu obowiązków znajduje też czas wolny dla siebie, który głównie poświęca rodzinie – mężowi i trójce dzieci. Ma też swoje hobby. Od pewnego czasu Ania zajmuje się roślinami stabilizowanymi, a poza tym lubi dbać o kondycję chodząc na siłownię.