Jeździli pod wpływem narkotyków

W weekend na drogach powiatu piskiego policjanci zatrzymali aż trzech kierowców jadących pod wpływem narkotyków.

Kierowcy wsiadający za kierownicę pod wpływem środków odurzających to potencjalni drogowi zabójcy. Niestety tacy nieodpowiedzialni kierowcy pojawiają się również na drogach powiatu piskiego. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali aż trzech takich kierowców, a w poniedziałek doszedł kolejny. Dlatego też funkcjonariusze są przygotowani i skuteczni w eliminowaniu z dróg takich kierowców, by chronić pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Policjanci w trakcie kontroli drogowych, sprawdzają stan trzeźwości kierowcy, a mając podejrzenia, że jest pod wpływem środków odurzających używają również testerów narkotykowych. Jeżeli takie badanie testerem daje wynik pozytywny, wówczas kierującemu pobierana jest krew do dalszych badań. Z uwagi na to, że zachodzi wówczas uzasadnione podejrzenie, że doszło do popełnienia przestępstwa kierowania samochodem pod działaniem środków odurzających, funkcjonariusze są zobowiązani przepisami prawa zatrzymać takiemu kierowcy prawo jazdy i przekazać samochód wskazanej przez niego osobie.
Tak było w przypadku kierującego pojazdem marki Audi, który zatrzymany został do kontroli drogowej w poniedziałek (17 kwietnia br.) po godz. 16.00 w Piszu. Za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Mężczyzna był trzeźwy, ale wiele wskazywało na to, że może być pod działaniem środków odurzających . Badanie testerem narkotykowym było pozytywne i wykazało, że 24-latek jest pod działaniem marihuany. Od kierowcy pobrana została krew do dalszych badań. Jeśli ten wynik okaże się pozytywny wówczas mieszkaniec gminy Orzysz usłyszy zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy nawet na 15 lat.