Weekend na drogach – śmiertelny wypadek – zginęła 19-latka z Białej Piskiej

Miniony weekend na drogach niestety nie należał do bezpiecznych. Policjanci pracowali na miejscu tragicznego wypadku, w którym zginęła 19-letnia dziewczyna, a dwie inne osoby trafiły do szpitala.

Tym razem weekend na drogach powiatu piskiego nie należał do bezpiecznych W sobotę (1 kwietnia br.) przed godz. 19.00 na drodze krajowej nr 58, między Piszem a Białą Piską, zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Astra jechał w kierunku Pisza. Na łuku drogi stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w jadący z przeciwka samochód marki Opel Vectra. W wypadku, smierć na miejscu poniosła 19-letnia mieszkanka gminy Biała Piska. Kobieta jechała oplem astrą jako pasażerka na przednim siedzeniu obok kierowcy. Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec Pisza. Razem z nimi jechał jeszcze 23-letni mężczyzna z gminy Biała Piska, który siedział na tylnej kanapie. Kierowca i pasażer auta trafili do szpitala.
Drugim samochodem marki Opel Vectra kierował 34-letni mężczyzna z Białegostoku, któremu nic się nie stało. Droga krajowa na tym odcinku była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia.

W trakcie minionego weekendu policjanci pracowali też na miejscu 4 kolizji. Jedna z nich miała miejsce w niedzielę (2 kwietnia br.) po godz. 19.00 w gminie Orzysz. W okolicach miejscowości Ublik kierujący pojazdem marki BMW uderzył w sarnę, która wbiegła nagle na jezdnię. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali też nietrzeźwego kierującego. Było to w sobotę przed godz. 9.00 w gminie Biała Piska. Funkcjonariusze zatrzymali tam do kontroli pojazd marki Audi. Kierował nim 67-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego miał on cofnięte uprawnienia do kierowania. 62-latek odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Za popełnienie tych dwóch przestępstw grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Kara 5 lat więzienia grozi 41-latkowi, który kierował samochodem marki Opel Zafira. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej w poniedziałek (3 kwietnia br.) tuż po północy w Orzyszu. Okazało się, że kierujący ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten wydany mu został w marcu 2023 roku na okres 2 lat. Naruszenie tego zakazu jest przestępstwem. Z uwagi na zmieniające się warunki atmosferyczne i drogowe policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.