Ale numer – ukradł buty nie do pary i w dodatku dwa prawe

Policjanci interweniowali w jednym z piskich marketów, gdzie nietrzeźwy mężczyzna dokonał kradzieży produktów spożywczych i butów nie do pary.

Do policyjnego aresztu trafił 32-letni mężczyzna zatrzymany w jednym z piskich marketów na kradzieży produktów spożywczych. Sprawcą okazał się mieszkaniec Torunia, który był pod znacznym działaniem alkoholu. W markecie ukradł dwa opakowania chipsów i napój o łącznej wartości 20,97 zł. Policjanci znaleźli przy 32-latku również dwa sportowe buty jeszcze z metkami. Obuwie okazało się kradzione. Buty nie zostały jednak skradzione z marketu, ale z pobliskiego sklepu obuwniczego. Najciekawsze było to, że mężczyzna ukradł dwa damskie buty w dodatku oba prawe i to w różnych rozmiarach 37 i 41.
Po wytrzeźwieniu 32-latek usłyszał dwa zarzuty popełnienia wykroczenia kradzieży. Nie kwestionował swojej winy, chociaż nie potrafił logicznie wyjaśnić swojego zachowana, a zwłaszcza kradzieży dwóch różnych butów. Wszystko zrzucił na wypity alkohol. Za dokonanie kradzieży grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.