„Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet” to prezent dla pań od piskich policjantów

Piscy policjanci już po raz trzeci przygotowali niespodziankę dla pań kierowców z okazji Dnia Kobiet. Zorganizowali przyspieszony kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem pn. „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”.

We wtorek ( 7 marca br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu, już po raz trzeci, zorganizowali dla pań krótki kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem pn. „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej w Piszu.
W tegorocznej edycji wzięły też udział uczennice z Liceum Ogólnokształcącego w Piszu ZDZ w Białymstoku, z którym Komenda ma podpisane porozumienie o współpracy. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń uczestniczkom szkolenia przez insp. Marcina Kubasa, komendanta powiatowego policji w Piszu i teoretycznej części kursu. Policjanci piskiej drogówki przypomnieli paniom najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy samochodem. Nie brakowało też ciekawych pytań. Była m.in. dyskusja na temat przewożenia dzieci w fotelikach, jazdy samochodem w szpilkach oraz bezpiecznego transportu zwierząt domowych, zwłaszcza tych większych.
Część praktyczna, czyli jazda samochodem na trojlerach odbyła się pod okiem instruktora nauki jazdy. Każda z pań miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności za kółkiem, w samochodzie który z tylu miał doczepione specjalne rolki – trojlery. Pod okiem instruktora kursantki uczyły się bezpiecznego wychodzenia z poślizgu. Wrażeń nie brakowało zwłaszcza, gdy samochód kilkukrotnie się obrócił. Uczestniczki kursu były bardzo usatysfakcjonowane z możliwości skorzystania z takiej jazdy. W jej trakcie pod okiem instruktora, Panie mogły dowiedzieć się i doświadczyć, w jaki sposób można bezpiecznie wyprowadzić samochód z poślizgu.