Kolejne trzy tony nakrętek dla Małgosi

„Nakrętkowy mistrz świata”, czyli st. asp. Adma Trzonkowski razem ze znajomymi objechał okoliczne miejscowości, by zwieźć nakrętki zebrane przez ludzi o wielkich sercach.

W miniony piątek (3 marca br.) st. asp. Adam Trzonkowski, wraz z pomocnikami, objechał pobliskie miejscowości, by zwieźć zebrane tam nakrętki. Były to plastikowe korki zebrane do pojemników w kształcie serc znajdujących się przed Komendą Powiatową Policji w Piszu oraz przed Szkołą Podstawową nr 4 w Piszu. W dalszej odbierano nakrętki z Rucianego – Nidy, Wejsun i Popielna, gdzie mieszkańcy bardzo aktywnie włączyli się do akcji. Następną miejscowością, którą odwiedził dzielnicowy, ze swoją ekipą pomocników, były Piecki, których mieszkańcy oraz pobliskich miejscowości zbierają nakrętki dla Małgosi.
Jednego dnia do magazynu przyjechały trzy busy po brzegi wypełnione workami z plastikowymi korkami. Było to około 3 ton nakrętek i 300 km na liczniku. Organizator akcji składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które tego dnia pomogły przy odbiorze plastiku. Szczególne podziękowania kierowane są do panów Wiesława z Bemowa Piskiego i Zenona z Ukty za użyczenie swoich samochodów.
Obecnie zebrano już blisko osiem ton nakrętek, a to jeszcze nie koniec. Przypominamy, że finał VII edycji akcji „Nakręć się na pomaganie” odbędzie się w lipcu, a zatem w dalszym ciągu zbieramy nakrętki dla Małgosi, bo im więcej tym lepiej.