Pół tony nakrętek dlaMałgosi

Koordynatorzy akcji pomocy chorej Małgosi – „Nakręć się na pomaganie” odebrali ponad pół tony nakrętek od mieszkańców powiatu węgorzewskiego i gołdapskiego.

Za nami już pięć miesięcy akcji „Nakręć się na pomaganie”. VII edycja rozkręciła się już na dobre. Nakrętek jest co raz więcej. Koordynator całego przedsięwzięcia – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, st. asp. Adam Trzonkowski ocenia, że udało się już zebrać ponad 5 ton plastikowych korków, a to jeszcze nie koniec.
Policjant otrzymuje mnóstwo informacji o prowadzonych zbiórkach nakrętek na rzecz Małgosi. Tym razem do akcji bardzo prężnie włączyli się mieszkańcy powiatu węgorzewskiego i gołdapskiego. W Węgorzewie akcję rozpropagował Komendant Powiatowy Policji, nadkom. Marcin Karmowski, który przekazał Adamowi kilka dużych worków nakrętek. Zebrali je policjanci oraz mieszkańcy Węgorzewa. Ponad 30 worków plastikowych korków przekazała dzielnicowemu pani Marzena z miejscowości Mieczkówka w powiecie gołdapskim. To właśnie ona rozpowszechniła informację o zbiórce dla Małgosi wśród lokalnej społeczności. W ten sposób Adam przywiózł z powiatu węgorzewskiego i gołdapskiego ponad 500 kg nakrętek. W transporcie pomogli żołnierze z Batalionu Czołgów z Orzysza pod dowództwem podpułkownika Marka Białobrzeskiego.
Serdeczne podziękowania dla pana Komendanta, dla pani Marzenki, dla żołnierzy, dla ich dowódcy oraz dla tych WSZYSTKICH osób, które włączy się w zbiórkę nakrętek dla Małgosi. Przypominamy, że akcja trwa do lipca tego roku. Mamy zatem jeszcze trochę czasu, by zebrać kolejne tony plastikowych korków pomagając w rehabilitacji Małgosi Banach. Zatem nie zwlekaj i włącz się do naszej akcji „Nakręć się na pomaganie”.