Zderzenie tira z osobówką na trasie Pisz-Ruciane – Nida

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek na trasie Pisz- Ruciane Nida. W miejscowości Snopki samochód ciężarowy zderzył się z osobówką.

W poniedziałek (30 stycznia br.) około godz. 9.00 na drodze krajowej nr 58, na trasie Pisz- Ruciane Nida, doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na łuku drogi w miejscowości Snopki samochód ciężarowy uderzył w osobówkę. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Agila wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla samochodu ciężarowego marki Volvo, jadącego droga krajową od strony Rucianego – Nidy. Ostatecznie doszło do zderzenia obu aut. Pasażerka z osobówki zabrana została do szpitala. Kierowcy obu aut byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu, na tym odcinku drogi krajowej, trwały kilka godzin. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

To nie jedyne zdarzenie drogowe, które miało miejsce w poniedziałek na naszych drogach. Niespełna godzinę później w Piszu na ul. Wojska Polskiego kierujący pojazdem marki Seat Altea, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka pojazd marki Volkswagen Passat. W tym zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Kierowca seata ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1100 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na jego kontro trafiło też 10 punktów karnych. Nie wykluczone, że jedną z przyczyn obu tych zdarzeń były trudne warunki atmosferyczne i drogowe panujące tego dnia w naszym powiecie. Policjanci apelują zatem do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i zdjęcie nogi z gazu.