Projekt Erasmus+ Nadleśnictwa Maskulińskie i Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie zakończony

Z końcem roku zakończył się trwający dwa lata projekt Erasmus+ Nadleśnictwa Maskulińskie i Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie pn. „Współpraca i edukacja kluczem do zrównoważonego rozwoju.”

Sukcesem projektu jest szeroka wiedza praktyczna, zgodna z ideą zrównoważonego rozwoju, zdobyta w trakcie budowania partnerstwa przez wspólne wizyty w Polsce i za granicą, wymianę umiejętności i doświadczeń, a następnie wdrożenie jej w pracy w nadleśnictwie przez uczestniczących w projekcie leśników oraz w szkole przez kadrę nauczycielską.
W ramach projektu przy siedzibie Nadleśnictwa powstał „Leśny Sad”, który jest symbolem idei zrównoważonego rozwoju, mającego swe korzenie w zrównoważonej gospodarce leśnej. Jest to ogólnodostępne miejsce zasadzone starymi odmianami drzew owocowych oraz krzewów występujących w środowisku leśnym. Zapraszamy do odwiedzin oraz realizacji zajęć dydaktycznych przy jednoczesnym wsparciu merytorycznym pracowników Nadleśnictwa.
W ramach projektu powstał również skrypt, który jest zbiorem doświadczeń i metod wypracowanych przed partnerów. Broszura, wydana w czterech językach – polskim, angielskim, chorwackim i francuskim, zawiera zagadnienia zakresu wsparcia edukacji przyrodniczoleśnej zgodnie z 17 celami zrównoważonego rozwoju. Opracowanie zawiera również scenariusze zajęć edukacyjnych i tematów dla każdej kategorii wiekowej.
Zainteresowanych przebiegiem i efektami projektu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz naszego profilu na Facebooku, są tam dostępne wszystkie informacje. W celu umówienia się na spotkanie w oparciu o powyższą tematykę prosimy o kontakt telefoniczny z Nadleśnictwem Maskulińskie.