Ugodził syna nożem

Policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca gminy Orzysz, który ugodził syna nożem podczas wspólnego spożywania alkoholu.

28 grudnia 2022 toku około godz. 19.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że nietrzeźwy ojciec dźgnął syna nożem. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Orzysz. Policjanci natychmiast tam pojechali, aby ustalić co się wydarzyło.
Na miejscu zastali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Młodszy z nich, 40-latek, miał zranione przedramię. Mężczyzna zabrany został do szpitala. W dalszej kolejności funkcjonariusze zaczęli ustalać, jak do tego doszło. Okazało się, że ojciec z synem spożywali razem alkohol. W pewnym momencie starszy mężczyzna wziął nóż i bez wyraźnego powodu ugodził siedzącego na fotelu syna w przedramię. 65-latek został zatrzymany przez policjantów celem wytrzeźwiania i wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.
Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych mieszkaniec orzyskiej gminy usłyszał zarzut uszkodzenia ciała syna poprzez zadanie mu jednego uderzenia nożem, czym spowodował u niego obrażenia w postaci rany kłutej w obrębie przedramienia lewego. Czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne. Mężczyzna odbywał już wyrok za stosowanie przemocy wobec żony i ugodzenie jej nożem w trakcie jednej z awantur.
Decyzją sądu 65-latek został tymczasowy aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie zarzucanego mu czynu grozi kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności, bo popełnił go w warunkach tzw. „recydywy”.