Znalazł portfel starszej kobiety, zamiast go oddać kupował alkohol

Do Komisariatu Policji w Białej Piskiej przyszła 75-letnia kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy, że zgubiła portfel z pieniędzmi i z dokumentami. Zgubę przywłaszczył 56-letni mężczyzna.

W środę (28 grudnia br.) po godz. 9.00 do Komisariatu Policji w Białej Piskiej przyszła 75-letnia kobieta. Poinformowała funkcjonariuszy, że zgubiła portfel, w którym były dokumenty m.in. dowód osobisty i pieniądze w kwocie 150 zł. Zgłaszająca przypuszczała, że portfel mógł jej wypaść, kiedy wychodziła ze sklepu.
Policjanci szybko ustalili, że portfel znalazł 56-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Mężczyzna podniósł go i schował do kieszeni, po czym poszedł dalej. W pobliskim sklepie kupił sobie alkohol. Wówczas został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze odzyskali portfel należący do seniorki, jej dokumenty oraz pozostałe pieniądze w kwocie około 130 zł. Rzeczy te zwrócili starszej kobiecie. 56-letni sprawca usłyszał zarzut przywłaszczenia sobie cudzej rzeczy w tym dokumentów. Mieszkaniec Białej Piskiej nie kwestionował swojej winy. Powiedział policjantom, że przeprosi pokrzywdzoną za zaistniałą sytuację. Niestety to nie wystarczy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.