Paczki świąteczne już w drodze – wspólna akacja BGŻ i policji

Dzielnicowi, wspólnie z wolontariuszami z Mazurskiego Banku Żywności w Piszu, przekazali paczki najbardziej potrzebującym.

Już po raz drugi Komenda Powiatowa Policji i Mazurski Banki Żywności w Piszu wyszli z inicjatywą zorganizowania paczek najbardziej potrzebującym mieszkańcom powiatu. Tuż przed świętami 52 paczki trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego powiatu. Do każdej z nich dołączona jest kartka z życzeniami wykonana przez przedszkolaki. Paczki przygotowali pracownicy i wolontariusze banku.
Do akcji zostali zaangażowani dzielnicowi z całego powiatu piskiego. W Komendzie Powiatowej Policji w Piszu i w podległych Komisariatach Policji w Białej Piskiej, w Orzyszu i w Rucianem – Nidzie służbę pełni łącznie 10 dzielnicowych. To właśnie oni mają doskonałe rozpoznanie swojego rejonu służbowego pod kątem osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, bądź materialnej. Stąd każdy z nich miał za zadanie wytypować osoby samotne i rodziny, które z różnych względów kwalifikują się do otrzymania pomocy w postaci paczek zawierających produkty spożywcze oraz higieniczne. Paczki zostały przygotowane przez pracowników i wolontariuszy Mazurskiego Banku Żywności w Piszu. To efekt zbiórek żywności, które odbywały się w ostatnim czasie na terenie naszych sklepów oraz szkół. Jednym z celów statutowych Mazurskiego Banku Żywności jest bowiem promocja postaw solidarności społecznej i działanie na rzecz wspólnego dobra.


Komendant Powiatowy Policji w Piszu, insp. Marcin Kubas, wspólnie z Prezesa Mazurskiego Banku Żywności w Piszu, Marcinem Kwiatkowskim już po raz drugi postanowili przed świętami wesprzeć najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu organizując dla nich paczki.