Dwa wypadki i pięć kolizji – zima i trudne warunki na drogach

W trakcie weekendu doszło do 2 wypadków drogowych i 5 kolizji. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Miniony weekend nie należał do bezpiecznych na drogach powiatu piskiego, a to za sprawą trudnych warunków drogowych. Policjanci pracowali na miejscu 2 wypadków drogowych oraz 5 kolizji.
Do pierwszego wypadku drogowego doszło w piątek (9 grudnia br.) w okolicach miejscowości Borki w gminie Pisz. Kierujący pojazdem marki Seat na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka samochód marki VW Passat. Dwie osoby zabrane zostały do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Do drugiego wypadku doszło w niedzielę (11 grudnia br.) tuż po północy w miejscowości Karwica w gminie Ruciane- Nida. Policjanci zauważyli pojazd marki Volkswagen, którego sposób jazdy sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący volkswagenem zlekceważył funkcjonariuszy nie zatrzymał się, ale przyspieszył i odjechał. Policjanci natychmiast pojechali za nim. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie wydali mu polecenie do zatrzymania się, ale bezskutecznie. W pewnym momencie kierowca volkswagena stracił panowanie nad samochodem, uderzył w ogrodzenie, a następnie w drzewo znajdujące się na prywatnej posesji. W wyniku uderzenia ranny został pasażer, który zabrany został do szpitala z podejrzeniem urazu ręki. Kierującemu nic się nie stało.
Kierowcą volkswagena był 39-letni mieszkaniec gminy Ruciane- Nida, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten został zatrzymany w policyjnych areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.
W miniony weekend na drogach powiatu piskiego doszło też do 5 kolizji drogowych. Najczęstszą ich przyczyną było niedostosowanie przez kierujących prędkości do warunków drogowych oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Z uwagi na trudne warunki drogowe, panujące w powiecie piskim, policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz odśnieżenie samochodu przed wyjazdem.