Z trzema promilami chciał uciec z miejsca wypadku

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia dwóch samochodów w Drygałach. Sprawca miał miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W czwartek (8 grudnia) około godz. 17.00 w miejscowości Drygały, w gminie Biała Piska zderzyły się dwa samochody osobowe.
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Kia na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka samochód marki Toyota. Toyotą podróżował ojciec z dwiema córkami w wieku 6 i 14 lat. Cała trójka zabrana została do szpitala. Młodsza dziewczynka przewieziona została do szpitala w Olsztynie. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że żadna z tych osób nie doznała poważniejszych obrażeń.
Samochodem marki Kia kierował 48-letni mieszkaniec Grajewa, który chciał uciec z miejsca zdarzenia, ale zatrzymany został przez kierowcę toyoty. Kierujący kia miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego samochód zabezpieczyli. 48-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Wszystko wskazuje na to, że po wytrzeźwieniu kierowca usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

To niestety nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany w czwartek na drogach powiatu piskiego. Przed godz. 13.00 oficer dyżurny KPP w Piszu otrzymał zgłoszenie, że po miejscowości Osiniak- Piotrowo, w gminie Ruciane- Nida, samochodem marki Toyota jeździ prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna. Policjanci zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 52-letni mieszkaniec gminy Ruciane- Nida, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Mężczyzna miał ponad ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał uprawnień. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.