Nowe oblicze budynku Administratora – jest cieplej i ładniej

Biurowiec Administratora, w którym znajduje się Siedziba Administratora Sp. z o. o. oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piszu został odnowiony – to pierwszy poważny remont obiektu od 50 lat.

Zakres prac objął ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę luksferów na okna, docieplenie stropodachu, wymianę stolarki drzwiowej z wybudowaniem wiatrołapu, a także modernizację instalacji grzewczej i wykonanie węzła c.o. w budynku. Ponadto budynek został podłączony do ciepłowniczej sieci miejskiej, zarządzanej przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Piszu. Dzięki temu możliwe jest skorzystanie w 100% z odnawialnych źródeł energii. Obie inwestycje poprawią także komfort pracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, ponieważ niektóre z pomieszczeń, zwłaszcza na ostatnim piętrze, trudno było dogrzać, a ściany ulegały przemarzaniu.

– Od momentu oddania do użytku, budynek nie był gruntownie remontowany. Mimo, że dziesięć lat temu wykonano nową elewację budynku to jednak nie przeprowadzono właściwego docieplenia ścian, dachu czy fundamentów. Od 4 lat systematycznie remontowane było wnętrze biurowca. Wymieniono m.in. sieć energetyczną oraz wyremontowano pomieszczenia biurowe. Inną, równie istotną kwestią jest podłączenie budynku do ciepłowniczej sieci miejskiej, co w kontekście dzisiejszych cen węgla było ważną i dobrą decyzją – powiedział Jarosław Barański, prezes Zarządu Spółki „Administrator”.

Całość inwestycji to koszt ponad 700 tysięcy złotych. Udało się jednak uzyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Warmińsko- Mazurskiego w ramach działania „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych” w kwocie ponad 525 tysięcy złotych.