Ukradł samochód, kluczyki i kartę bankomatową i wyjechał do Holandii

Policja zatrzymała sprawcę kradzieży samochodu marki Skoda SuperB, który zabrał znajomemu kluczyki do auta, niezbędne dokumenty, kartę bankomatową i wyjechał ze znajomą do Holandii.

Na początku września piscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Skoda SuperB wartości 9000 zł z niestrzeżonego parkingu w Rucianem- Nidzie. Właścicielowi zginęły też kluczyki do samochodu, portfel z dokumentami oraz karta bankomatowa. Zgłaszający poinformował, że dzień wcześniej wspólnie ze znajomymi spożywał alkohol. Nad ranem okazało się, że jeden z kolegów zniknął bez słowa. Zniknął też samochód zgłaszającego z osiedlowego parkingu. Przypuszczenia pokrzywdzonego odnośnie sprawcy kradzieży okazały się słuszne.
Policjanci potwierdzili, że kradzieży samochodu dokonał 28-letni mieszkaniec Białej Piskiej wielokrotnie notowany za popełnienie różnych przestępstw. Pracując nad wyjaśnieniem tej sprawy ustalono, że sprawca kradzieży płacił też wielokrotnie zbliżeniowo skradzioną kartą płatniczą w kilku miejscach na terenie kraju. W ten sposób z konta pokrzywdzonego zniknęło blisko 300 zł za zakup paliwa, produktów spożywczych i alkoholu. 28-latek na pewien czas wyjechał do Holandii ze znajomą. Po powrocie został zatrzymany.
Mężczyzna był też poszukiwany celem odbycia kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej dokonaną kradzież. Zanim jednak pojechał do zakładu karnego usłyszał aż 14 zarzutów popełnienia przestępstw. Jeden z nich dotyczył kradzieży kluczyków do samochodu, portfela z dokumentami oraz karty bankomatowej. Drugi odnosił się do kradzieży samochodu. Pozostałe natomiast to zarzuty dotyczące dokonywania zbliżeniowo płatności skradzioną kartą. Taki czyn jest przestępstwem kradzieży z włamaniem do systemu informatycznego banku poprzez przełamanie elektronicznych zabezpieczeń. Zatrzymany 28-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnienie przestępstwa grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ czynów tych dopuścił się w okresie tzw.”recydywy”.

Fot. jest ilustracją do tekstu