Kompletnie pijany przyjechał do fryzjera samochodem

Policjanci interweniowali w jednym z zakładów fryzjerskich w Piszu. Do salonu wszedł kompletnie pijany mężczyzna z puszką piwa w ręku, a do tego przyjechał samochodem.

W środę (5 października br.) przed godz. 13.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że do zakładu fryzjerskiego w Piszu przyszedł kompletnie pijany mężczyzna i nie chce wyjść. Przyjechał do salonu samochodem marki VW Golf.
W zakładzie fryzjerskim funkcjonariusze zastali 29-letniego mężczyznę, który był pod znacznym działaniem alkoholu. W ręku trzymał jeszcze puszkę z piwem. Zaprzeczył, aby przyjechał samochodem. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze szybko skojarzyli, że godzinę wcześniej brał on też udział w kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Było to na drodze krajowej nr 58 między Piszem a Babrostami, gdzie kierujący pojazdem marki VW Golf nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki Toyota Yaris. 29-latek wszystkiemu zaprzeczał. Został więc zatrzymany.
Po wytrzeźwieniu i zebraniu materiału dowodowego przez śledczych 29-latek usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Nie kwestionował swojej winy. Kierujący golfem ukarany też został przez policjantów mandatem w wysokości 1500 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.