Nietrzeźwy kierowca audi uderzył w drzewo – dwie osoby zostały ciężko ranne

Kierując samochodem marki Audi w nocy w okolicach Wiartla uderzył w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala, a kierowca do policyjnego aresztu.

W nocy z soboty na niedzielę (17/18 września br.) na trasie Wiartel – Wiartel Mały, w gminie Pisz, doszło do wypadku drogowego. Samochód marki Audi uderzył w drzewo.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Samochodem kierował 22-letni mieszkaniec Pisza, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Razem z nim jechał jeszcze mężczyzna i kobieta. Pasażerowie zabrani zostali do szpitala. Stan zdrowia mężczyzny jest bardzo ciężki. Kierowca audi został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W piątek (16 września br.) po godz. 18.00 w Orzyszu patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli pojazd marki Renault. Kierowca, 56-letni mieszkaniec Ełku miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ponad 0,5 promila miał kierowca audi zatrzymany do kontroli w sobotę (17 września br.) w miejscowości Pogobie Średnie w gminie Pisz. Samochodem kierował 46-letni mieszkaniec gminy Turośl, który odpowie teraz za popełnienie przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Przed sądem stanie też 44-letni mieszkaniec Orzysza kierujący samochodem marki Opel. Został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w piątek po godz. 19.00. Okazało się, że kierował samochodem nie mając do tego uprawnień. Jest to wykroczenie zagrożone karą grzywny w wymiarze od 1500 zł do 30 000 zł.