Policjant po służbie zatrzymał kierowcę, który miał blisko 2 promile

Policjant z komisariatu w Białej Piskiej w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Kierowca volkswagena miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W czwartek (15 września br.) policjant, będący po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Zdarzenie miało miejsce po godz. 17.00 na trasie Pisz- Biała Piska. Interwencję podjął st. asp. Karol Załęski, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Białej Piskiej.
Policjant w czasie wolnym od służby, jechał z rodziną do Pisza. Jeszcze w Białej Piskiej zauważył samochód marki Volkswagen Passat, którego kierujący zachowywał się dość dziwnie. Zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, gdzie nie było żadnych pieszych. Potem na zmianę jechał i zatrzymywał się bez powodu, a od czasu do czasu włączając światła awaryjne. Na prostym odcinku kierowca volkswagena jechał całą szerokością drogi i wyraźnie miał problem z utrzymaniem toru jazdy. Wiele wskazywało na to, że kierujący jest pod działaniem alkoholu. Policjant cały czas jechał za nim mimo, że spieszył się z dzieckiem na umówioną wizytę u lekarza w Piszu.
W pewnym momencie passat skręcił z drogi głównej. Wtedy st. asp. Karol Załęski zajechał mu drogę i zabrał kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Od kierującego wyraźnie czuć było alkohol, a na tylnej kanapie leżała rozpoczęta butelka wódki. Funkcjonariusz wezwał patrol. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że samochodem tym kierował 30-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego mężczyzna ten nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.