Poszukiwana od 6 lat listami gończymi została zatrzymana w Piszu

Mieszkanka województwa śląskiego była poszukiwana od 6 lat aż dwoma listami gończymi. Zatrzymana została w Piszu

Policjanci w nocy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat. Pasażerem była 34-letnia mieszkanka województwa śląskiego. Okazało się, że kobieta od sześciu lat była poszukiwana przez organy ścigania, bo miała na sumieniu kilka oszustw. Wydane zostały za nią aż dwa listy gończe. Teraz najbliższe 2,5 roku spędzi w zakładzie karnym.
Do policyjnego aresztu trafiła 34-letnia kobieta, którą zatrzymali funkcjonariusze podczas kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło w Piszu w nocy z poniedziałku na wtorek (5/6 września br.).
Na ul. Orzyskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Seat. Pasażerką była mieszkanka województwa śląskiego. Sprawdzając jej dane w policyjnych bazach okazało się, że 34-latka od ponad sześciu lat jest poszukiwana przez organy ścigania. Wydane zostały za nią aż dwa listy gończe. Kobieta ma na sumieniu kilka oszustw. W 2017 roku wynajęła w hotelu pokój z wyżywieniem na tydzień, za co nie zapłaciła. Doprowadziła tym samym właściciela obiektu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie blisko 1400 zł. Usłyszała zarzut oszustwa. To jednak nie jedyne przewinienie 34-latki.
Kilka lat wcześniej, bo w 2011 roku, mieszkanka województwa śląskiego także dopuściła się oszustwa. Działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami przedstawiła w banku podrobione zaświadczenie o swoim zatrudnieniu i dochodach. Chciała w ten sposób posiadać zdolność kredytową i zaciągnąć kredyt. Wprowadziła tym samym bank w błąd co do posiadanej zdolności kredytowej. Tym samym doprowadziła placówkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, ponieważ otrzymała kredyt w wysokości prawie 30 000 zł. Zatrzymana przewieziona została już do zakładu karnego, gdzie spędzi teraz najbliższe 2,5 roku zasądzonej jej kary.