Partnerska wizyta

Urząd Miejski w Piszu odwiedził Johannes Petersen z partnerskiego miasta Schleswig-Flensburg w Niemczech.

Blisko 30 lat temu Pan Petersen po raz pierwszy przyjechał do Pisza z delegacją z powiatu Schleswig-Flensburg. Wówczas podpisane zostało przez Burmistrza Pisza Janusza Puchalskiego porozumienie o współpracy pomiędzy powiatem Schleswig-Flensburg a Gminą Pisz. Pan Petersem przez wiele lat był gościem włodarzy miasta. Jak sam podkreślił jest zauroczony naszym miastem i co roku bardzo chętnie je odwiedza. Śledzi również na bieżąco wydarzenia jakie mają miejsce w naszej gminie. Na Panu Petersenie wrażenie wywarła również wydana Przez Panią Dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej Dr Anetę Karwowską monografia „Pisz. Historia miasta”, zasugerował przy tym, że dużym zainteresowaniem turystów z Niemiec cieszyła by się ona w przekładzie na język niemiecki. Burmistrz Andrzej Szymborski wraz z zastępcą Burmistrza Januszem Puchalskim opowiedzieli naszemu gościowi o aktualnej sytuacji gminy, prowadzonych i planowanych inwestycjach które pozwolą na zwiększenie atrakcyjności turystycznej i wykorzystanie w pełni walorów naszego miasta i jego okolicy.
Dziękujemy Panu Johannesowi Patersenowi za odwiedziny i przemiłe spotkanie.