Zakłócał ciszę nocną strzelając z petard w domu miał amunicję

Dzięki działaniom piskich policjantów oraz zdecydowanej reakcji mieszkańców osiedla Wschód w Piszu doszło do ustalenia i zatrzymania 45-latka, który rzucał petardami z okna mieszkania.

Piscy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który od pewnego czasu, z balkonu swojego mieszkania, rzucał petardami. Sytuacja miała miejsce na osiedlu wschód w Piszu. 45-latek zakłócał w ten sposób ład, porządek publiczny i spokój mieszkańcom okolicznych bloków. Do tego zakłócał im też ciszę nocną, bo strzelał z petard o różnych porach dnia i nocy. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli wyroby pirotechniczne w postaci 13 sztuk petard hukowych leżących na kuchennym stole. Na komodzie w salonie funkcjonariusze znaleźli amunicję.

W momencie zatrzymania 45-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Do tego doszły jeszcze trzy zarzuty popełnienia wykroczeń zakłócania ładu i porządku publicznego, spokoju oraz ciszy nocnej przy użyciu wyrobów pirotechnicznych. Mężczyzna dopuścił się popełnienia tych czynów będąc zwykle pod działaniem alkoholu. Mieszkaniec Pisza przyznał się do popełnienia przestępstwa i trzech wykroczeń. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do lat 8.
Strzelenie z petard przez jednego z mieszkańców osiedla Wschód w Piszu było niewątpliwie bardzo uciążliwe dla innych. To dzięki sygnałom ze strony wielu osób tam mieszkających i zgłaszaniu tego problemu dzielnicowemu oraz oficerowi dyżurnemu piskiej jednostki, nawet anonimowo, funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 45-latka, który skutecznie utrudniał życie innym mieszkańcom tego osiedla. Teraz poniesie tego konsekwencje.
Konsekwencje grożą także tym osobom, które bardzo niepochlebnie wypowiadały się na temat policji znieważając konkretnych funkcjonariuszy piskiej komendy na lokalnych stronach internetowych. Komendant Powiatowy Policji w Piszu, insp. Marcin Kubas powiedział: „Nie będzie przyzwolenia ta tego typu zachowania. Znieważenie policjanta oraz wypowiadanie gróźb karalnych pod jego adresem jest przestępstwem. W tej konkretnej sprawie trwają już czynności procesowe mające na celu ustalenie osób, które znieważyły podległych mi policjantów i grozili im pozbawieniem życia. Autorzy tych słów za naruszenie przepisów prawa odpowiedzą przed sądem. Podobnie kroki podejmowane będą w każdej tego typu sytuacji, gdy dojdzie do popełnienia przestępstwa”.
Współpraca z mieszkańcami w kwestii zapewnienia lokalnego bezpieczeństwa jest nieoceniona. Niezwykle pomocny jest też miejski monitoring. Mając zatem na względzie bezpieczeństwo mieszkańców Pisza Komendant Powiatowy Policji w Piszu, insp. Marcin Kubas będzie wnioskował do Burmistrza Pisza o objęcie miejskim monitoringiem kolejnych ulic naszego miasta. Zależy nam bowiem na tym, by nie dochodziło do podobnych sytuacji zakłócania ładu i porządku publicznego oraz innych naruszeń prawa, a mieszkańcy czuli się jeszcze bezpiecznej.