Za strzelanie z petard odpowiedzą przed sądem

Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie czterech mieszkańców Pisza, którzy od pewnego czasu zakłócali porządek publiczny oraz ciszę nocną, strzelając z petard.

Od pewnego czasu dyżurni piskiej komendy oraz dzielnicowy otrzymywali zgłoszenia od mieszkańców osiedla Wschód w Piszu, dotyczące zakłócania porządku przez osoby strzelające z petard. Było to na tyle uciążliwe, że ktoś robił to o różnych porach dnia i nocy nie dając tym samym ludziom spać oraz strasząc zwierzęta.
W niedzielę (31 lipca br.) wieczorem funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenia dotyczące strzelania z petard na osiedlu Wschód w Piszu. Za zakłócanie porządku publicznego ukarali mandatem karnym 38-letniego mężczyznę. Kilka minut później oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie, że w dalszym ciągu ktoś strzela z petard. Tym razem funkcjonariusze byli świadkami, jak jakaś osoba wystrzeliła w powietrze dwie petardy. Na miejscu policjanci wylegitymowali czterech mężczyzn w wieku od 26 do 45 lat. Wśród nich był 38-latek, który wcześniej ukarany został mandatem karnym. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z tych mężczyzn policjanci znaleźli środki pirotechniczne, które zabezpieczyli, jako dowód w sprawie. W dalszej kolejności skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie tych czterech osób zakłócających ład i porządek publiczny na osiedlu, a do tego używających wyrobów pirotechnicznych wbrew obowiązującym przepisom. Jeśli w dalszym ciągu będzie dochodziło do podobnych sytuacji prosimy o zgłaszanie interwencji oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Piszu, tel. 47 73 54 200 lub na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie, nawet anonimowe, będzie sprawdzane przez policjantów.