Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Z kwiatami i listem gratulacyjnym Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Piszu odwiedził Burmistrz Andrzej Szymborski.

8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto inauguruje Tydzień Bibliotek – okres w którym placówki czytelnicze otwierają się na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. Każda okazja do czytania jest dobra!
Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja organizowana od wielu lat przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa.

Tydzień Bibliotek rozpoczyna się corocznie 8 maja w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. W tych dniach maja swoje święto mają wszyscy fani czytania. Chociaż dzisiaj traktujemy je jako sposób na darmowe książki, to biblioteki na przestrzeni wieków zmieniały pokolenia, wspierały rozwój naszych cywilizacji i tym samym wpływały na losy świata.

– Z okazji Dnia Bibliotekarza życzę wszystkim pracownikom biblioteki dużo satysfakcji z wykonywanej pracy jak również wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa. Dzięki Wam społeczność naszej gminy ma nie tylko dostęp do książek, ale również może uczestniczyć w ciekawych spotkaniach literackich i konkursach promujących czytelnictwo i piękno języka polskiego. Składam najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, wielu pomysłów na szerzenie w społeczeństwie nawyku czytania oraz obcowania  z książką, wiernych i wspaniałych czytelników, coraz bogatszych zbiorów zaspokajających wszystkie potrzeby czytelnicze, dalszego dynamicznego rozwoju, a także nieustających sukcesów i pomyślności w życiu zawodowym  i osobistym – życzył pracownikom Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Piszu Burmistrz Andrzej Szymborski.