Chciał podpalić komendę policji – zamiast tego w 18 urodziny trafił do aresztu

Rzucił płonącą butelką w komendę policji. 17-latek chciał postraszyć policjantów.

W sylwestrową noc (31 grudnia 2021 r.) przed godz. 23.00 ktoś rzucił podpaloną butelkę z łatwopalną substancją w budynek Komendy Powiatowej Policji w Piszu usiłując go podpalić. Butelka trafiła w ścianę budynku, a następnie upadła tuż przez głównym wejściem uszkadzając elewację. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu znajdujące się na budynku komendy.
Na podstawie zapisu monitoringu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 17-letni mieszkaniec Pisza, który kilka godzin wcześniej na jednym z piskich osiedli został ukarany mandatem karnym za zakłócanie porządku publicznego pod działaniem alkoholu. Już następnego dnia sprawca został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu w dniu swoich 18-urodzin.
Zatrzymany, w rozmowie ze śledczymi powiedział, że rzucił podpaloną butelkę z benzyną w budynek piskiej komendy, bo chciał w ten sposób postraszyć policjantów. Dodał też, że wcześniej przez cały dzień pił alkohol i nie panował nad tym, co robi.
18-letni już sprawca usłyszał zarzut usiłowania podpalenia budynku Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Za popełnienie przestępstwa sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.