Czterech poszukiwanych zatrzymanych przez policję

Policjanci w ostatnim czasie, zwracają baczną uwagę na przestrzeganie przez mieszkańców obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią.

Zdarza się, że osoba, która nie ma wymaganej maseczki okazuje się poszukiwana. Tak było w przypadku 46-latka, który został zatrzymany przez dzielnicowego w sklepie na terenie piskiej gminy. Zwrócił uwagę funkcjonariusza, bo nie miał zasłoniętych ust i nosa. Za popełnione wykroczenie został pouczony, ale i tak został zatrzymany celem odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności.

Drugiego poszukiwanego funkcjonariusze zatrzymali w Piszu podczas interwencji domowej, na którą zostali wezwani. Kobieta zgłosiła, że jej partner się awanturuje. Na miejscu policjanci ustalili, że doszło jedynie do kłótni między kobietą, a jej konkubentem, którego jednak zatrzymali. Okazało się bowiem, że 44-letni mieszkaniec Warszawy jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe. Ma zasądzoną karę pozbawienia wolności w wymiarze 37 dni za popełnienie przestępstwa niealimentacji.

Kolejny poszukiwany wpadł w ręce policjantów przy okazji zgłoszonej interwencji domowej w Orzyszu, gdzie doszło do awantury między dwoma mężczyznami. Na miejscu policjanci ustalili, że nietrzeźwi koledzy pokłócili się. Jeden z nich, 46-latek, był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piszu celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ma bowiem na sumieniu popełnienie przestępstwa prowadzenia pojazdu mechanicznego w okresie obowiązywania orzeczonego zakazu związanego z kierowaniem pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Ostatnim poszukiwanym był 41-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Orzysza, który ma zasądzoną karę 361 dni pozbawienia wolności. Wszyscy czterej poszukiwani zostali zatrzymani przez policjantów. Najbliższe dni i miesiące spędzą z zakładzie karnym.

W poniedziałek policjanci zatrzymali dwóch kolejnych poszukiwanych

Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali w poniedziałek (29 listopada br.) przed godz. 16.00 w osiedlowym sklepie spożywczym w Piszu. Mężczyzna ten, wraz z innymi klientami, nie posiadał na twarzy wymaganej maseczki, czym zwrócił uwagę policjantów kontrolujących ten obiekt handlowy. Funkcjonariusze pouczyli te trzy osoby za popełnione wykroczenie. Okazało się jednak, że jeden z klientów jest poszukiwany To 35-letni mieszkaniec piskiej gminy, który miał zasądzoną karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa kradzieży z włamaniem.
Drugiego mężczyznę, ukrywającego się przed organami ścigania, policjanci zauważyli we wtorek (30 listopada br.) tuż po północy w jednej z miejscowości na terenie gminy Ruciane- Nida. To 37-latek, który ma do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa niealimentacji.
Obaj poszukiwani mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Trafili do policyjnego aresztu, skąd przewiezieni zostaną do zakładu karnego. Tam spędzą kilka najbliższych miesięcy, w tym nadchodzące święta.