Poszukiwani i zatrzymani przez policję

Awantura między braćmi skończyła się zatrzymaniem jednego z nich, bo był poszukiwany

W niedzielę (7 listopada br.) przed godz. 22.00, policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Pisza, gdzie doszło do awantury między braćmi. Jeden z nich wrócił do domu pod znacznym działaniem alkoholu i zaczął wyzywać starszego brata. Świadkiem zajścia była ich siostra, która wezwała policję. Jak się okazało 31-letni mężczyzna, który wszczął kłótnię był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Węgrowie celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa kradzieży.

To nie jedyny poszukiwany zatrzymany przez funkcjonariuszy w miniony weekend w powiecie piskim. Drugim mężczyzną ukrywającym się przed organami ścigania był 24-letni mieszkaniec Białej Piskiej, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piszu. Ukrywał się, bo miał do odbycia karę 86 dni pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do zakładu karnego, gdzie spędzą kilka najbliższych miesięcy.

Poszukiwany listem gończym sam zgłosił się na policję

Z nietypową sytuacją spotkali się policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu. W czwartek (4 listopada br.) przed południem do jednostki przyszedł mężczyzna informując, że jest poszukiwany i gotowy, by jechać do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej mu kary pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze ustalili, że 32-letni mieszkaniec Kętrzyna rzeczywiście jest poszukiwany listem gończym, ponieważ sam nie zgłosił się do zakładu karnego. Ma zasądzoną karę 88 dni pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa kradzieży. W tej sytuacji policjanci spełnili życzenie poszukiwanego i zatrzymali go. Mężczyzna przewieziony został do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Wpadł, bo nie miał maseczki

Policjanci w powiecie piskim kontrolują przestrzeganie obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. Sprawdzają zwłaszcza miejsca skupiające większe ilości ludzi, głównie sklepy. W trakcie jednej z takich kontroli przeprowadzonej w poniedziałek (8 listopada br.) przed godz. 17.00 na stacji paliw w Orzyszu policyjny patrol zauważył młodego mężczyznę bez wymaganej maseczki. Policjanci ustalili, że jest to 27-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna został pouczony za popełnione wykroczenie. Okazało się jednak, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piszu celem odbycia kary pozbawienia wolności. Ma na sumieniu popełnienie kilku przestępstw, a mianowicie: znęcania się nad rodziną, gróźb karalnych i kradzieży. W tej sytuacji 27-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Pisza przewieziony zostanie do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok odbywając karę pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu piskiego o stosowanie się do obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. Funkcjonariusze monitorują ich przestrzeganie zwłaszcza w miejscach większych skupisk ludzkich. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w określonych miejscach niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką. Jest to wymagane:
– na terenie nieruchomości wspólnych (np. klatka schodowa);
– w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i poczcie;
– w autobusie, pociągu i tramwaju;
– w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba (chyba, ze pracodawca postanowi inaczej);
– w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta;
– w kinie i teatrze;
– u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu;
– w kościele, szkole i na uczelni;
– w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, itp.)