Akcja „Znicz” w powiecie piskim

W dzień Wszystkich Świętych, jak co rok policjanci z powiatu piskiego, dbali o bezpieczeństwo na naszych drogach w ramach akcji „Znicz” .

Policyjne patrole, wspierane żołnierzami z Żandarmerii Wojskowej, można było zauważyć zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W trakcie minionego długiego weekendu na drogach naszego powiatu było bezpiecznie.
Długi weekend na drogach powiatu piskiego minął wyjątkowo bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jedynie do kilku niegroźnych kolizji. Jedna z nich miała miejsce w 1 listopada przed godz. 17.00 w okolicach Nowych Gut. 33-letnia mieszkanka województwa lubelskiego, kierująca pojazdem marki Toyota, na prostym odcinku drogi uderzyła w dzika, który wtargnął na jezdnię. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.
Policjanci zatrzymali jedną osobę kierującą samochodem pod działaniem alkoholu. Było to w piątek (29 października br.) po godz. 20.00 na terenie gminy Biała Piska. Funkcjonariusze zatrzymali tam do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierował nim 33-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna ten miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co stanowi wykroczenie. Policjanci zatrzymali kierującemu BMW prawo jazdy.