Nadleśnictwo Pisz rozda 2 tysiące sadzonek

Rusza ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej.

W najbliższy czwartek i piątek we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. Do rozdania jest aż milion młodych drzewek. To już trzecia edycja naszej wspólnej akcji.

– Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

W siedzibach nadleśnictw udostępnimy każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew i podpowiemy, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki. Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

Akcja #SadziMY w Nadleśnictwie Pisz

Przyjdź do nas 30 września lub 1 października, a otrzymasz bezpłatną sadzonkę świerka pospolitego w ramach akcji #sadziMY.
Kiedy? W dniach 30 września i 1 października 2021 r. w godzinach 10:00-15:00 lub do wyczerpania zapasów w danym dniu.
Gdzie? Przy siedzibie Nadleśnictwa Pisz, (ul. Gdańska 24, 12-200 Pisz).
Akcja #sadziMY zainicjowana została przez Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
Dołącz z nami do ogólnopolskiej akcji #sadziMY, odbierając swoje drzewko (max. 2 szt. na 1 osobę) i sadząc je w swoim otoczeniu.
Zapraszamy serdecznie!