#czystyPisz – jesienna edycja sprzątania gminy Pisz

Gmina Pisz po raz kolejny zaprasza wszystkich mieszkańców, stowarzyszenia, sołtysów, radnych, szkoły, przedsiębiorców, grupy nieformalne oraz jednostki OSP na wspólne sprzątanie naszej gminy.

W poprzedniej edycji, dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji w naszej gminie zostało zebrane 1320 kg odpadów niesegregowanych, 800 kg odpadów ze szkła oraz 720 kg odpadów z plastiku. W sumie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Piszu odebrało blisko 3 tony nieczystości!
Akcja sprzątania odbędzie w następujących dniach: 24, 25 września oraz 2, 9, 16 października 2021 r. Dla wszystkich chętnych Urząd Miejski w Piszu przygotował worki do zbierania odpadów oraz rękawiczki ochronne. Wystarczy zadzwonić pod numer 87 424 12 33 i umówić się po ich odbiór. Zebrane odpady zgłaszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15 pod tym samym numerem telefonu. Więcej informacji w sprawach organizacyjnych i promocyjnych akcji można uzyskać pod numerem telefonu: 87 424 12 07
Wspólne sprzątanie nie tylko przysłuży się naszej gminie, ale też Mazurom. Zaśmiecona Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to fakt, dlatego tą kampanią chcemy uwrażliwić mieszkańców oraz turystów na skalę problemu. Przedsięwzięcie będzie również dobrą okazją, aby podczas wspólnego sprzątania podnieść swoją wiedzę na temat prawidłowej segregacji odpadów.
Przy okazji sprzątania rób zdjęcia, pisz relacje (forma dowolna) – koniecznie wpisując lokalizację. Przesyłaj je do nas na adres: pisz@home.pl w tytule wiadomości wpisując “Czysty Pisz”. Podziel się zdjęciami również na Facebooku. Wszystkie zdjęcia i relacje będą opublikowane na oficjalnej stronie www.pisz.pl oraz na naszym facebook.com/GminaPisz
Na Wasze zdjęcia i relacje czekamy do 18.10.2021 r. Wysłanie zdjęć oznacza zgodę na ich wykorzystanie na potrzeby akcji przez Urząd Miejski w Piszu.