Koronawirus nie odpuszcza – Coraz głośniej o ponownym lockdownie

Koronawirus nie odpuszcza. Tworzą się kolejne, coraz groźniejsze mutacje wirusa SARS-COV2. Coraz głośniej mówi się o ponownym lockdownie.

Spadające zainteresowanie szczepieniami, niski odsetek mieszkańców, którzy nabyli pełną odporność oraz zauważalny przyrost osób chorych i hospitalizowanych stawia nasze województwo na czele listy obszarów, które już wkrótce w pierwszej kolejności mogą objąć powracające obostrzenia.
Według najnowszych danych powiat piski znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o najniższy odsetek osób zaszczepionych. Według najnowszych danych zaledwie 34,9% mieszkańców naszej gminy oraz 37,6% mieszkańców powiatu piskiego przyjęło pełną dawkę szczepionki.
Niepokojące są też statystyki dotyczące liczby osób zgłaszających się na szczepienie. Od początku czerwca zainteresowanie szczepionką spadło o blisko połowę. W maju wykonano 7637 szczepień, a w lipcu 3489. Nadal mamy szansę, aby nasz region uniknął lockdownu i związanych z nim skutków gospodarczo-społecznych.

Aktualnie w powiatowym punkcie szczepień, możliwe jest zaszczepienie od tzw. „ręki”. Zajmie to chwilę, a może przyczynić się do bezpieczeństwa zdrowotnego wszystkich mieszkańców powiatu.

Źródło: UM w Piszu