Miał w bagażniku 840 paczek papierosów nielegalnych papierosów

Kryminalni z Rucianego- Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. W samochodzie znaleźli i zabezpieczyli blisko 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault przewozi papierosy bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej w Rucianem – Nidzie. Kierującym był 55-letni mieszkaniec gminy Pisz.
W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 480 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kilka dni później policjanci ponownie zatrzymali ten sam samochód do kontroli. Za kierownicą siedział ponownie 55-letni mężczyzna z piskiej gminy. Tym razem w jego bagażniku funkcjonariusze znaleźli 360 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone przez śledczych.
Po zebraniu materiału dowodowego mieszkaniec piskiej gminy usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Czyn ten polegał na przewożeniu wyrobów akcyzowych bez uprzedniego przedstawienia ich organowi celnemu oraz bez uprzedniego oznaczenia znakami skarbowymi w łącznej ilości 840 paczek papierosów różnych marek po 20 sztuk w każdej nieoznaczonych ceną detaliczną. 55-latek naraził w ten sposób Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 20 000 złotych.
Mieszkańcowi gminy Pisz grozi teraz kara grzywny.