Autobus wycieczkowy na promilach

Kierowca autobusu, który miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę, był po użyciu alkoholu

Policjanci piskiej drogówki kontrolują autobusy wyjeżdżające na wycieczki szkolne. Kontrole te przeprowadzają z własnej inicjatywy oraz na prośbę organizatorów lub rodziców. Wszystko po to, by taka wycieczka była nie tylko udana, ale także bezpieczna. W trakcie poniedziałkowej kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że kierująca takim autokarem jest w stanie po użyciu alkoholu.

Czerwiec jest miesiącem wyjazdów na szkolne wycieczki i zawody sportowe. Przed ruszeniem w trasę autobus jest zwykle kontrolowany przez policjantów drogówki. Funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty oraz stan trzeźwości kierowcy. Zwykle takie kontrole kończą się pomyślnie i uczniowie wyjeżdżają na wycieczkę. Tym razem było inaczej.

W poniedziałkowy poranek (14 czerwca br.) policjanci piskiej drogówki zostali poproszeni o sprawdzenie autobusu wyjeżdżającego na szkolną wycieczkę spod jednej ze szkół w Piszu Funkcjonariusze tradycyjnie sprawdzili stan techniczny pojazdu oraz niezbędne dokumenty. Ostatnim elementem kontroli było sprawdzenie stanu trzeźwości kierującego. Tym razem było duże zaskoczenie. Badanie stanu trzeźwości 47-letniej kierującej wykazało ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie, co jest wykroczeniem. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Firma transportowała zapewniła drugiego kierowcę. Kierującej autobusem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.