Policjanci i strażacy pomogli matce wyciągnąć dziecko z samochodu

Policjanci z Orzysza, wspólnie ze strażakami, pomogli matce wyciągnąć 2-letnie dziecko z samochodu po tym, jak zatrzasnęła kluczyki w aucie.

W miniony piątek po godz. 12.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o 2-letnim dziecku zamkniętym w samochodzie. Z informacji wynikało, że matka przez przypadek zatrzasnęła kluczyli w aucie, gdzie zostawiła też swój telefon i dokumenty. Zdarzenie miało miejsce w Orzyszu. Z uwagi na zdrowie i życie dziecka interwencja wymagała natychmiastowej reakcji.
Niezwłocznie na miejsce przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu oraz strażacy. W stojącym na parkingu samochodzie marki Ford, na tylnym siedzeniu w foteliku, spało 2-letnie dziecko. Samochód szybko się nagrzewał z uwagi na wysoką temperaturę powietrza. Policjanci i strażacy zdecydowali o wybiciu szyby od strony kierowcy. Użyli do tego policyjnej pałki służbowej. Szyba została wybita, a dziecko całe i zdrowe przekazane zostało matce. Kobieta podziękowała funkcjonariuszom służb ratunkowych za szybką i skuteczną pomoc. Mieszkanka Warszawy dodała, że sprzątała samochód i przez przypadek zatrzasnęła kluczyki w aucie, w którym spało jej dziecko.
W tym przypadku doszło do zdarzenia losowego, które zakończyło się szczęśliwie. Pamiętajmy jednak, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać w zaparkowanym samochodzie dzieci lub zwierząt. Wysokie temperatury powietrza i szybko nagrzewający się pojazd jest realnym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. Widząc takie nieodpowiedzialne sytuacje natychmiast reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112.