Policjanci ratowali rannego bociana leżącego na drodze

W codziennej służbie policjanci spotykają się z różnymi zdarzeniami i sytuacjami. Pracują na miejscu zdarzeń kryminalnych, wypadków drogowych, a także pomagają ludziom oraz chronią ich dobytek. Czasami zdarzają się jednak dość nietypowe sytuacje.

Tak właśnie było, kiedy policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Osiniak – Piotrowo na drodze leży ranny bocian, który nie może się podnieść. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić tą informację. Rzeczywiście, we wskazanej miejscowości, na środku drogi leżał bocian, który nie mógł się wstać. Najprawdopodobniej miał uszkodzone nogi. Istniało realne zagrożenie, że ranny ptak zostanie potrącony przez samochód lub zagryziony przez jakieś zwierzę.
Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Wyciągnęli z radiowozu plandekę. Jeden z funkcjonariuszy okrył nią bociana i bezpiecznie przeniósł go na prywatną posesję tak, aby nic mu się nie stało. W międzyczasie policjanci powiadomili pracownika Ośrodka Rehabilitacji Bocianów znajdującego się w Mazurskim Parku Krajobrazowym o rannym bocianie. Ptak trafił do specjalistycznego ośrodka w Krutyni.