Śmiertelny wypadek – pasażer był nietrzeźwy od kierującego czuć było alkohol

Do śmiertelnego wypadku doszło dziś na drodze w Guzkach gmina Biała Piska. Kierujący pojazdem marki Opel nagle zjechał z drogi i uderzył w słup ogrodzeniowy.

Dzisiejszej nocy, tuż przed godz. 24.00, w miejscowości Guzki kierujący pojazdem marki Opel z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał nagle z drogi i uderzył w słup ogrodzeniowy. Kierowca to 55-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Mężczyzna był reanimowany przez świadków zdarzenia oraz policjantów. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności czuli alkohol od kierującego.
Samochodem jechał także 59-letni mężczyzna. Obaj mieszkali w jednej miejscowości. Pasażer nie doznał poważniejszych obrażeń. Znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że obaj panowie spożywali wcześniej alkohol. Sekcja zwłok wykaże, czy kierujący prowadząc pojazd był nietrzeźwy.Policjanci, pod nadzorem prokuratora, będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności wypadku.

Kierowcy noga z gazu ! Policjanci zatrzymali dwa kolejne prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

Wiosenna aura i dobre warunki drogowe sprawiają, że kierowcy coraz częściej łamią przepisy ruchu drogowe dotyczące ograniczenia prędkości. Policjanci piskiej drogówki zatrzymali dwa kolejne prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Tym razem uprawnienia straciła 20-latka kierująca VW Polo oraz 46-latek jadący toyotą. Policjanci apelują do kierowców – noga z gazu !

W trakcie minionego weekendu policjanci piskiej drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. W poniedziałek (22 marca br.) uprawnienia, z tego samego powodu, straciło dwóch kolejnych kierujących. Jak widać wiosenna aura i dobre warunki drogowe sprawiają, że kierowcy jeżdżą szybciej i nie zawsze przestrzegają obowiązujących ograniczeń prędkości.

W poniedziałek po godz. 9.00 w miejscowości Mikosze funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Toyota. Kierujący miał na liczniku 102 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za kierownicą siedział 46-letni mieszkaniec Warszawy.

Ze znaczną prędkością jechała także 20-letnia mieszanka gminy Biała Piska kierująca samochodem marki Volkswagen Polo. Jadąc przez miejscowoś Drygały miała na liczniku 104 km/h, czyli przekroczyła dopuszczalną prędkość o 54 km/h. W obu przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy, ukarali ich mandatami i nałożyli po 10 punktów karnych. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.