Po pijanemu poszedł ustalić datę ślubu i groził księdzu nożem

Orzyscy policjanci zatrzymali 24-latka, który groził księdzu nożem. Mężczyzna późnym wieczorem przyszedł na plebanię twierdząc, że chce ustalić datę ślubu.

W czwartek 4 marca przed godz. 22.00, policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali zgłoszenie, że jakiś mężczyzna groził księdzu nożem, po czym uciekł. Krótko po zgłoszeniu w pobliżu miejskiej promenady, policjanci zauważyli młodego mężczyznę trzymającego w ręku nóż. Na widok patrolu 24-latek zaczął uciekać, ale bardzo szybko został zatrzymany i obezwładniony.
Mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.
Zbierając materiał dowodowy śledczy ustalili, że tego dnia przed godz. 22.00 młody mężczyzna przyszedł na plebanię twierdząc początkowo, że chce ustalić datę ślubu. Z uwagi na późną porę ksiądz nie otworzył mu drzwi. Wówczas mężczyzna zaczął uderzać w nie pięściami i groził proboszczowi pozbawieniem życia, trzymając w ręku nóż. Groźby wzbudziły u księdza uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. Policjanci ustalili też, że zatrzymany mężczyzna zniszczył drzwi wejściowe na plebanię o wartości 1000 złotych.
Po wytrzeźwieniu i skompletowaniu materiału dowodowego, 24-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem księdza oraz zarzut zniszczenia mienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mieszkaniec Orzysza prawdopodobnie usłyszy jeszcze trzeci zarzut dotyczący czynnej napaści na interweniujących policjantów.