Dozór policyjny i zakaz zbliżania się za przemoc

Policyjny dozór dla 52-letniego sprawcy przemocy, zakaz zbliżania się do konkubiny i nakaz opuszczenia mieszkania

Policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od blisko 2 lat stosował wobec niej przemoc psychiczną. Piscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie nietrzeźwy partner wszczął awanturę. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna jest agresywny i grozi kobiecie pozbawieniem życia.
Na miejscu patrol zastał 52-letniego sprawcę przemocy oraz jego konkubinę. Kobieta była wyraźnie przestraszona. W rozmowie z nią policjanci ustalili, że najpierw doszło między nimi do sprzeczki, a potem wywiązała się awantura, którą wszczął nietrzeźwy partner. Po kłótni wyszedł z domu, ale wrócił. Obawiając się o własne życie i zdrowie kobieta nie chciała go wpuścić do środka, więc zaczął dobijać się do drzwi. W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu 52-latka w policyjnym areszcie.
Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad konkubiną. Śledczy ustalili, że przemoc w tym związku trwa już od blisko 2 lat. Nietrzeźwy partner potrafi bez powodu wszcząć awanturę. Do tego wyzywa konkubinę, grozi jej pozbawieniem życia oraz kontroluje ją. Zdarzyło się nawet, że trzymając w ręku nóż ubliżał pokrzywdzonej. Decyzją prokuratora 52-latek objęty został policyjnym dozorem. Zobowiązany został do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu raz w tygodniu. Do tego ma orzeczony zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 m. Zobowiązany został także do natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.