Zamknięta szkoła i setki osób na przymusowych kwarantannach

Zespół Szkół Nr 1w Piszu – „Nowy Ogólniak” od poniedziałku przeszedł na zdalny system nauczania. Powodem są pozytywne wyniki testów na COVID 19 u nauczycieli i uczniów. Setki osób z Pisza zmuszone zostały do odbycia kwarantanny domowej.

Od minionego czwartku na kwarantannie przebywają uczniowie sześciu klas „Nowego Ogólniaka”. Wraz z nimi członkowie rodzin i osoby, z którymi zamieszkiwali Decyzje o skierowaniu setek osób na izolacje podjęto po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa u jednego z nauczycieli i dwóch uczniów. Dla części osób objętych kwarantanną, „areszt domowy” zakończy się w poniedziałek o północy. Wielu innym osobom, kwarantannę przedłużono do piątku 23 października.
Kolejna bardzo duża grupa osób, która została w miniony weekend skierowana na kwarantannę i przymusowy pobyt w domu, to rodziny uczniów czterech klas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piszu do 16 października br. na kwarantannie domowej przebywało 738 osób z powiatu piskiego. Dziś w poniedziałek liczba osób przebywających na kwarantannie wynosiła 673. W trybie zdalnym naukę pobierają także uczniowie klas Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Piszu.

Potrzebujesz pomocy na kwarantannie? Zgłoś to do sanepidu

Osoby objęte kwarantanną domową mające problem z zaopatrzeniem się w podstawowe produkty spożywcze i inne artykuły niezbędne do życia, mogą zgłosić to telefonicznie do PSS-E w Piszu, która informacje o tym przekazuje Miejsko – Gminnym Ośrodkom Pomocy Społecznej. Pracownicy MGOPS zajmą się zakupami i dostarczeniem ich do potrzebujących. Zakupy produktów i dostawa pokrywane są ze środków gminnych.
PSS-E w Piszu tel: 500 971 066