Dwunastolatek sprawcą kolizji

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych na ul. Czerniewskiego w Piszu. 12-letni rowerzysta nagle wjechał na przejście i uderzył w jadący drogą pojazd marki Skoda.

W czwartek po godz. 13.00 na ul. Czerniewskiego w Piszu doszło do zdarzenia drogowego na przejściu dla pieszych, gdzie rowerzysta uderzył w jadącą osobówkę.
Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Skoda jechał od strony Białej Piskiej. Zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić przechodzące osoby, a następnie ruszył. Nagle z lewej strony na przejście wjechał rowerzysta, który uderzył w skodę. Rowerem jechał 12-letni mieszkaniec Pisza. Chłopak nie posiada karty rowerowej. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Z uwagi na to, że sprawcą kolizji jest nastolatek, który dodatkowo jechał bez uprawnień, sprawa skierowana zostanie do sądu rodzinnego i nieletnich.

To nie jedyne zdarzenie drogowe, do którego doszło tego dnia na drogach powiatu piskiego. Około godz. 20.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o samochodzie w rowie na trasie Pisz- Jeże. Na miejscu w przydrożnym rowie funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Ford Mondeo. Kierował nim 54 -letni mieszkaniec Pisza. Po drugiej stronie drogi stał pojazd marki Audi uczestniczący w tym zdarzeniu. Kierowała nim 41-letnia mieszkanka Giżycka.
Z ustaleń policjantów wynika, że oba samochody jechały w kierunku Pisza. Pierwsze jechało audi. Kierująca tym samochodem skręcając w lewo nie upewniła się, czy jest wyprzedzana przez inny pojazd. Wykonując manewr skrętu uderzyła w prawidłowo wyprzedzający ją pojazd marki Ford Mondeo. W wyniku zderzenia ford został zepchnięty na pobocze, a następnie obracając się zatrzymał się w przydrożnym rowie. Kierowcę forda i pasażerkę przewieziono do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie doznali poważniejszych obrażeń. Kierowcy obu aut byli trzeźwi.
Policjanci zatrzymali kierującej audi prawo jazdy, gdyż w sposób rażący naruszyła przepisy ruchu drogowego powodując zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. W dalszej kolejności sprawa trafi do sądu.