Mężczyzna poważnie poparzony w wyniku wybuchu butli gazowej, spłonął też dom w Wiartlu Małym

W poniedziałek w nocy spłonął domek letniskowy w Wartlu Małym. Policja wyjaśnia też okoliczności wybuchu butli z gazem, w wyniku czego mężczyzna doznał poparzeń twarzy.

W chwili pożaru w Wiartlu Małym w płonącym domu znajdywały się dwie osoby dorosłe, na szczęście udało się im ewakuować z płomieni.

– W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępów ze straży pożarnej z Pisza, budynek objęty był całkowicie pożarem – informuje st. kpt. Grzegorz Kuliś KP PSP Pisz.

W trakcie działań gaśniczych strażacy wynieśli z płonącego budynku dwie 11-kilogramowe butle gazowe 11 kg i trzy 2-kilogramowe butle turystyczne 2 oraz wypchnęli samochód osobowy znajdujący się w przyległym garażu. Po ugaszeniu pożaru Kierujący Działaniem Ratowniczym polecił rozbiórkę dachu pokrytego blachą i przelaniu pogorzeliska wodą. Na miejscu zdarzenia działało 6 zastępów straży pożarnej w sile 24 ratowników oraz policja.

Wybuch butli z gazem poparzył twarz mężczyźnie

We wtorek straż pożarna została wezwana do miejscowości Zdory w gminie Pisz. Na miejscu działały też służby medyczne, które udzieliły pomocy mężczyźnie poszkodowanemu w wyniku wybuchu 2-litrowej turystycznej butli gazowej. Eksplozja miała miejsce na łodzi przetrzymywanej na prywatnej posesji. Obrażenia twarzy   mężczyzny były na tyle poważne, że wezwano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, którzy przetransportował poszkodowanego do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.

Fot. OSP Orzysz

Fot. P.D. Facebok